onkayit
Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 352 92 99
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı

Online TESOL Sertifika Programı

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Türkiye'nin tek yetkili Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İngilizce C Usta Öğreticilik Belgesini, üstelik uzaktan eğitim yöntemi ile verebilen Milli Eğitim Bakanlığı'nca kabul edilen tek yetkili kurumdur. Milli Eğitime bağlı tüm kurumlarda atamalı olarak çalışma imkanı sunuyoruz. İngilizce Usta Öğreticilik Belgesini resmi olarak verebilen ülkemizdeki tek kuruluş olan Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Maltepe şubesi aracılığı ile uzaktan canlı online seviye tespit olarak ya da bizleri yerimizde ziyaret ederek başvurunuzu yapabilir, kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt işlemleriniz sonrasında Sınav başvurularınız bizim tarafımızdan yapılacaktır.  

Ülkemizde artık formasyonunda kalkması nedeni ile kişinin "İngilizce Öğretmenliği" alanında görev alabilmesi için ya bölüm mezunu (Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği mezunu) ya da yönetmeliğe istinaden TESOL belgesi gibi uluslararası sertifikaya ihtiyacı bulunmaktadır. Eğitime kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz Türkiye’de atamalı olarak çalışmak istiyorsa MEB tarafından yapılacak sınava girecektir. Bu sınav İngilizce yeterlilik sınavı olup MEB komisyonu ve TESOL Genel Merkez komisyonu gözetiminde İl Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği bir devlet okulunda gerçekleşecektir. Sınav süresi 160 dakikadır. 

Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde "İngilizce Öğretme" kariyerinize mükemmel bir platform oluşturacak, yüksek kalitede akademik içeriğe sahip 150+ saatlik TESOL sertifikasını sunar. İkinci bir yabancı dil olarak İngilizce'yi öğretme meziyetini kazanmak isteyenler için bu kurs, OXFORD LTD (Ref:11424452) tarafından akredite edilmiştir. Kurs sonunda Certificate in TESOL belgesini alırsınız.

Kurumumuza gelmeden müsait olduğunuz bir zamana eğitim direktörümüzle randevu oluşturularak seviyeniz belirlenir ve B2 seviyesinde çıktığınız takdirde sitemiz üzerinden Online Tesol’ü satın alabilirsiniz. Seviye tespit randevusu almak için 02164735757 telefon numarasını arayın 

Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İster misiniz?

Bu kursu bitiren öğrenciler İngilizce öğretmeni olma hakkına kavuşuyor. İngilizce kursumuzu B2 düzeyinde bitirdiğiniz taktirde ya da B2 seviyesinde çıktığınız takdirde TESOL (Uluslararası İngilizce Öğretmenliği) sertifika programımıza katılarak ülkemizdeki tüm kolejler, anaokulları ve dil kurslarında İngilizce Öğretmenliği yapabilme hakkına sahip oluyorsunuz. Ayrıca bu belge ile dünyada 100'ün üzerinde ülkede yasal olarak İngilizce Öğretmeni oluyorsunuz.


Aranan Şartlar;

En az 2 yıllık lisans mezunu olmak ,

Kursumuzda B2 düzeyinde İngilizce programını tamamlamak ya da eğitim direktörümüz tarafından yapılan seviye tespitte B2 düzeyinde çıkmak,

TESOL programımıza internet üzerinde katılarak son 10 ders  saatinde kursumuzda uygulama derslerine (practice lessons) katılmak.

MEB komisyonu ve TESOL Genel Merkez komisyonu gözetiminde İl Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği bir devlet okulunda sınava katılmak.

Bu şartları sağladığınız taktirde İngilizce Öğretmeni olmaya hak kazanırsınız.

Bu program sonunda alacağınız sertifika ile Türkiye'deki tüm özel okullarda ve dil kurslarında M.E.B dan onaylı atamanız İngilizce Usta Öğretici olarak yapılır ve çalışabilirsiniz.

Ülkemizde inanılmaz bir İngilizce Öğretmeni ihtiyacı vardır. Bu programı tamamlayan öğrencilerimizin tamamı kolaylıkla iş bulmaktadır.